ליווי והכשרה

 

את שנת השירות ידריכו וילוו כמה מדריכים שתכירו כבר במהלך התהליך המקדים בכיתה יב', אליהם ניתן לפנות בכל זמן ובכל בעיה, הם שם בשבילכם! 

 

מדריכי הגרעין הם המדריכים שפגשתם בכנסי הש"ש בבתי הספר או שהתקשרו אליכם כשהשארתם פרטים. ניתן לשתף אותם בכל בעיה ומחשבה.

פעם בשבוע יתקיים יום גרעין. זה יום שמוקדש לחיי הקבוצה ולליווי אישי, בהנחיית המדריכים. יום גרעין הוא הזמן הכי טוב לשבת כולם ביחד לדבר, לצחוק, לשתף ובעיקר להיות אחד עם השניה.

רכז הפעילות הוא האחראי על הליווי הצמוד שלכם בניהול מוקד הפעילות ובהדרכה. רכז הפעילות אחראי שההדרכה שלכם תהיה הכי איכותית וניתן להתייעץ איתו בכל נושא. 

רכז הפעילות מרכז את מוקד הפעילות כמה שנים ואחראי על הקשר עם העירייה. בתחילת השנה יחנוך אתכם וילמד כל מה שצריך לדעת על הישוב, על בתי הספר ועל מוקד הפעילות. 

פעם בשבוע יפגשו כל המדריכים של האזור ליום ליווי. את יום הליווי יעבירו המלווים האיזוריים. יום הליווי מוקדש לתכני הדרכה, לסדנאות, הרצאות וכלים חדשים בהדרכה. זהו המקום להעלות דילמות ולהתייעץ במעגל רחב של חברים ומדריכים שעושים דברים דומים ולחשוב יחד לאן רוצים להוביל את פעילות האזור. 

 

סמינר חוות הוא סמינר ההכשרה הסופי לקראת התחלת שנת השירות. הסמינר יעבור במסגרת גרעינית ויערך כשבוע בתחילת חודש אוגוסט. הסמינר מתעסק בתכנים כמו שיוויון ערך האדם, גזענות, כלכלה וחברה, מערכות יחסים, חיי שיתוף וחיי קבוצה.

 

סמינר משלחת מתקיים כמה ימים לאחר סמינר חוות, את סמינר משלחת עוברים עם המלווים האיזוריים ועם כל הש"שנים של האזור. הסמינר יכשיר אתכם להיות המדריכים הכי טובים שיש.  

 

כדי לממש את האחריות על חיי החניכים במוקדי הפעילות, בחודש הראשון לשנת השירות כל הגרעין עובר הכשרת מגישי עזרה ראשונה (מע"ר 44 שעות) שתעבור ע"י מדריכים ממד"א. קורס זה מקנה תעודת מע"ר.

 

ההכשרה והליווי נחשבו, נבנו והותאמו עבורכם כדי להדריך, להנהיג ולהוביל בדרך שלכם, וכדי שיהיו לכם את הכלים לחלום ולהגשים בגדול.